Pages Menu
Categories Menu

Kowalstwo a przerabianie garazu

Kowalstwo a przerabianie garazu

Jeśli kiedykolwiek chciał zbudować swój własny samochód, ale myślę, że nie jest to możliwe, to pomyśl jeszcze raz.

Tysiące ludzi na całym świecie to zrobić, a teraz prowadzenia samochodów, które są odmienne od przebiegu pojazdów młyna sprzedawanych przez głównych producentów. Ponieważ przed wojną, ludzie podjęły samochody produkcyjne i używał ich jako dawcy dla własnej twórczości. Oba pojazdy dawcy, które pamiętam były Austin 7 i Ford popularne. Często były one bardzo podstawowe konstrukcje, biorąc pod podwozie, silnik i skrzynia biegów, zawieszenie i tylną oś od dawcy, a następnie podejmowania bardzo lekki, zazwyczaj aluminiowy korpus. Wiele klubów powstały na wyścig i zebrać te samochody. Jeden z nich, 750 Silnik Klub wciąż trwa do dziś.

W pierwszych dniach było o wiele prostsze, ponieważ było mniej ograniczeń, jakie wymagania prawne były z punktu zdolności drogowego. Moje własne doświadczenie jest z Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie jest to wymóg, aby każdy pojazd, który nie jest duża skala produkcji modelu mają co nazywa się (Single homologacji pojazdu) badanie SVA. Na szczęście to nie jest taka sama jak w homologacji typu, że główni producenci wymagają, zanim będą mogły sprzedawać swoje pojazdy. Nie crash test jest wymagane !! Jest to jednak bardzo rygorystyczne w odniesieniu do aspektów bezpieczeństwa samochodu, zarówno z punktu widzenia kierowcy i innych użytkowników dróg.

Co można budować? Istnieją setki wyborów w zależności od budżetu, czasu i udogodnień.

Jeśli chcesz zbudować sportowy samochód od podstaw, nie jest „Locost 7”, który jest repliką Lotusa 7 pierwotnie zaprojektowany przez Colina Chapmana. Ron Champion napisał książkę zatytułowaną Build Your Own sportowy za mniej niż £250. I zbudował jeden z tych siebie, chociaż zajęło mi trzy lata, a budżet był bliżej £2000 !! Aby zbudować taki samochód trzeba mi eć różne umiejętności, takie jak umiejętność spawania i wykorzystać moc obróbki metali i narzędzi ręcznych.

– autor artykułu